Zmarł prof. dr hab. inż. Juliusz Bohdan Gajewski

Data: 25.09.2018 Kategoria: Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

juliusz_gajewski_bw.jpg

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 22 września 2018 zmarł w wieku 66 lat Profesor Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej Prof. dr hab. inż. Juliusz Bohdan Gajewski.

Odszedł od nas ceniony dydaktyk, wybitny naukowiec, wychowawca wielu pokoleń studentów, inżynierów i doktorantów. Ekspert w elektrotechnice w specjalnościach elektryczności statycznej, mechanice płynów i metrologii. Autor licznych publikacji, bardzo aktywny naukowo, członek komitetów organizacyjnych i naukowych międzynarodowych konferencji organizowanych w kraju i za granicą. Popularyzator nauki wśród dzieci i młodzieży. Koordynator Wydziałowy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Swoją wiedzą, pracowitością i oddaniem służył Uczelni, Wydziałowi, środowisku naukowemu w kraju i za granicą.

Odznaczony Złotą Odznaką Politechniki Wrocławskiej, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Krzyżem Zasługi.

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa pocieszenia Rodzinie składają:

Rektor Politechniki Wrocławskiej

Dziekan, Rada Naukowa i Pracownicy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. O. Bujwida we Wrocławiu.