Mateusz Boćko uczestnikiem dwóch szkół letnich Europejskiej Agencji Kosmicznej

Data: 09.07.2024 Kategoria: Życie Wydziału

Warsztaty są prowadzone w ramach ESA Academy – programu edukacyjnego dla studentów. Gwarantują nie tylko sporą dawkę teorii, ale przede wszystkim skupiają się na praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.

Mateusz Boćko, student trzeciego roku lotnictwa i kosmonautyki na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej, zakwalifikował się do dwóch szkół letnich ESA - czekają go najpierw dwutygodniowe warsztaty związane z metodami badawczymi w kontekście grawitacji, a potem cztery tygodnie skupione na etapach „cyklu życia” satelity.

mateusz_bocko.jpg

Mateusz w przyszłości planuje rozwijać się, pracując w sektorze kosmicznym. Dlatego korzysta z wielu szans na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Za sobą ma już m.in. szkolenie Satellite Design Phases 0/A/B (organizowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Politechnikę Warszawską). Brał także udział w inicjatywie Europejskiej Agencji Kosmicznej Direction/Earth Space Creative Campus, w ramach której odpowiadał za wykorzystanie danych satelitarnych w projekcie związanym ze stresem miejskim.

Więcej informacji i zdjęć na stronie Uczelni.