Nasz doktorant z grantem NCN PRELUDIUM 20

Data: 26.11.2021 Kategoria: Życie Wydziału

logo_ncn.jpegNasz doktorant mgr inż. Robert Mulka z Katedry Techniki Cieplnej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym został laureatem konkursu NCN PRELUDIUM 20. Opiekunem naukowym i promotorem pracy doktorskiej jest dr hab. inż. Bartosz Zajączkowski, prof. uczelni.

Nagrodzony projekt p.t. "Wpływ oddziaływania zewnętrznego pola magnetycznego na parametry wymiany ciepła w przepływie ferronanocieczy przez pochylony konwekcyjny wymiennik ciepła" koncentruje się na siłach wpływających na przepływ nanocieczy ferromagnetycznych (FNF) w rurze (lepkość, wypór, grawitacja i pole magnetyczne). Celem jest zbadanie procesów przepływu ciepła i masy podczas przepływu laminarnego FNF, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu pola magnetycznego (jego kierunku i natężenia) oraz kierunku siły grawitacji na proces konwekcyjnej wymiany ciepła. Aby osiągnąć ten cel, pole magnetyczne i kierunek grawitacji (nachylenie rury) zostaną wykorzystane do wpływania na wymianę ciepła i masy, zapewniając wgląd w działanie konwekcyjnych wymienników ciepła na bazie FNF.

W konkursie PRELUDIUM do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 495 projektów spośród 2217 wniosków. Łączna kwota przeznaczona na prowadzenie badan to 77 mln zł.

Więcej informacji o laureatach konkursów PRELUDIUM 20 oraz OPUS 21 na stronie Politechniki Wrocławskiej.