Wydział Mechaniczno-Energetyczny

Stypendium na zagraniczne badania

Data: 20.04.2018 Kategoria: Sprawy studenckie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Młodzi naukowcy, którzy planują zdobyć międzynarodowe doświadczenie w prowadzeniu badań, mogą ubiegać się o stypendium finansowane z Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020. Jak zrobić to skutecznie, opowie m.in. dr Marcin Poręba z Politechniki Wrocławskiej, pierwszy polski stypendysta Marie Curie Individual Global Fellowship. Spotkanie rozpocznie się 24. kwietnia we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii o godz. 10.00.

Konferencja pt. „Umiędzynarodowienie badań naukowych poprzez pozyskanie środków finansowych z programu Horyzont 2020" poświęcona będzie budowaniu strategii umiędzynarodowienia jednostek naukowych z wykorzystaniem działań finansowanych z programów ramowych badań i innowacji UE. Przedstawione zostaną również nowe zasady finansowania wynagrodzeń w programie Horyzont 2020, krajowe wsparcie uczestnictwa w H2020, a także harmonogram przygotowań i wstępna koncepcja 9. Programu Ramowego UE na lata 2021-2028 oraz stanowisko polskich ekspertów w sprawie 9PR UE.

- Korzystanie z programów Individual Global Fellowship czy European Fellowship to ogromna szansa na rozwój. Sam dzięki stypendium mogłem ponad dwa lata prowadzić badania w laboratorium prof. Guya Salvesena w Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute w San Diego - zachęca dr Poręba. - Najtrudniejszy jest jednak proces składania wniosków, a tu chętnie podzielę się wiedzą, jak to zrobić skutecznie.

Jedną z kluczowych części spotkania będzie rozpoczynający się tuż przed godz. 13.00 panel dyskusyjny z realizatorami grantów oraz ekspertami oceniającymi wnioski dla Komisji Europejskiej, wśród których pojawią się reprezentanci niemal wszystkich uczelni publicznych Wrocławia. Oprócz dr. Poręby wezmą w nim udział: dr hab. Elżbieta Gumienna-Kontecka z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof, dr hab. Piotr Ponikowski z Uniwersytetu Medycznego, prof, dr hab. Aldona Wiktorska-Święcka z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof, dr hab. inż. Małgorzata Krzywonos z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz prof, dr hab. Jarosław Bosy z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Dokładnie miesiąc później, 24. maja, także w WCTT, odbędą się warsztaty pisania indywidualnych wniosków - Individual Fellowships IF Marie Skłodowskiej Curie.

Udział w spotkaniu i warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe oraz poczęstunek.

Zaproszenie oraz program do pobrania: http://wctt.pl/site_media/upload/images/zaproszenie_program.pdf

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o rejestrację online na stronie www.rpk.wroclaw.pl

Dodatkowe informacje: rpk@pwr.edu.pl, tel. 71 320 41 96, 71 320 21 89.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję