Szkoła Badawcza Unite! wystartowała z zapisami na pierwszy Unite! Research Week!

Data: 05.07.2024 Kategoria: Życie Wydziału

unite_2024.jpg

W dniach 14–18 października 2024 r. studenci studiów magisterskich i doktoranckich, a także badacze z całej Europy, spotkają się w ramach Unite! Research School, aby wspólnie rozwijać wiedzę w takich tematach jak: sztuczna inteligencja, elektrochemiczna konwersja i magazynowanie energii oraz Przemysł 4.0, inżynieria jądrowa i zrównoważona elektronika.

Wydarzenie odbędzie się w Autrans, w górach niedaleko Grenoble we Francji. Unite! Research Week (URW) jest kierowane głównie do doktorantów i studentów.

Tematyka obejmuje następujące obszary:

• Inżynieria jądrowa
  • Elektrochemiczne przetwarzanie i magazynowanie energii
  • Sztuczna inteligencja
  • Przemysł 4.0
  • Zrównoważona elektronika

W ramach URW będzie realizowany Blended Intensive Programme (BIP), dzięki któremu studenci będą mogli się ubiegać o dofinansowanie kosztów.

Program intensywnych kursów obejmuje:

• wykłady i sesje plenarne,
  • kursy kompetencji transwersalnych,
  • spotkania z innymi studentami studiów magisterskich i doktoranckich, badaczami i przedstawicielami przemysłu,
  • wyzwanie badawcze w międzynarodowych zespołach,
  • wizytę w laboratoriach i jednostkach badawczych w obszarze Grenoble.

W programie jest też uwzględniony dzień poświęcony Forum Branżowemu, podczas którego zostaną zaproponowane oferty doktoranckie i staże.

Szkoła Badawcza Unite! jest zatem niepowtarzalną okazją do poznania światowych trendów w badaniach w inżynierii i spotkania z przedstawicielami branży. Z ramienia Politechniki Wrocławskiej udział w tym kursie może wziąć 5 osób ze Szkoły Doktorskiej oraz 10 osób studiów magisterskich.

Zainteresowanych zapraszam do aplikowania! Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie: https://unite.pwr.edu.pl/oferty/ruszyly-zapisy-na-pierwszy-unite-research-week-w-szkole-badawczej/