V Jubileuszowy Polski Rajd Ekologiczny - sprawozdanie

Data: 14.05.2018 Kategoria: Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

1.png

Wydział Mechaniczno-Energetyczny, we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, był głównym organizatorem V Jubileuszowej Edycji Polskiego Rajdu Ekologicznego z Konferencją Naukową "Vehicles of The Future”, który odbył się w dniach 28 kwietnia – 2 maja 2018 r. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i patronatem JM Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. Cezarego Madryasa.

2.png 3.png

Ta nowa forma edukacji adresowana głównie do studentów i młodych (także duchem) naukowców zwana Rajdokonferencją jest syntezą:

• publicznej prezentacji efektów pracy twórczej z wymianą myśli młodych naukowców
  • kształtowania postaw patriotycznych
  • przygody rajdowej.

Rajdokonferencja zawierała, obok pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów, klasyczną konferencję naukową oraz rajd śladami świętych miejsc dla każdego Polaka z upamiętnieniem ważnych zdarzeń historycznych  i  bohaterów narodowych, a także planowane i nieplanowane przeżycia przygody rajdowej. Prototypowe konstrukcje napędów pojazdów i obiektów latających  – efekty pracy studenckich kół naukowych, a  także  prototypowe  pojazdy  elektryczne  m.in.  Poczty  Polskiej  –  Honorowego  Partnera V Rajdokonferencji i  samochody o napędzie elektrycznym Opel zostały zaprezentowane na Wrocławskim Rynku, a pojazdy użytkowe (motocykle i samochody) z paliwami  proekologicznymi (biopaliwa i inne paliwa alternatywne)  na trasie:

Wrocław – Oława – Namysłów – Częstochowa – Budy Zosine – Sokółka – Kuźnica – Nowogródek – Świteź – Mińsk – Nieśwież – Mir – Kosów Poleski – Brześć – Zbuczyn k. Siedlec – Warszawa.

Pliki do pobrania: