V Jubileuszowy Polski Rajd Ekologiczny z Konferencją Naukową „Vehicles of the Future”

Data: 17.04.2018 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie Wydziału

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

rajdokonerencja.jpg

Rajdokonferencja, organizowana w dniach 28 kwietnia - 2 maja 2018 r., jest syntezą publicznej prezentacji efektów pracy twórczej, wymiany myśli studentów, hobbystów i doświadczonych naukowców oraz kształtowania postaw patriotycznych.

Tę nową formę edukacji – adresowaną głównie do młodego pokolenia ambitnych Polaków (również Duchem) – postanowił objąć patronatem honorowym Prezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki.

Przedsięwzięcie objął także patronatem JM Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas.

Organizatorem Rajdokonferencji jest Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej przy współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie, Wydziałem Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH.

Przedsięwzięcie organizowane jest w formie:

• pokazu na Wrocławskim Rynku konstrukcji alternatywnych napędów pojazdów z zastosowaniem biopaliw,
  • klasycznej konferencji naukowej w Semkowie k. Mińska na Białorusi i warsztatów naukowych w ITS Warszawa,
  • złożenia wieńców i zniczy pamięci w miejscach urodzin i zgonów Wielkich Polaków, miejscach męczeństwa i kaźni, a także chwały oręża polskiego
  • rajdu pojazdów użytkowych (motocykle i samochody) zasilanych biopaliwami na trasie: Wrocław – Oława – Namysłów – Mokra – Jasna Góra Zwycięstwa – Budy Zosine – Sokółka - Kuźnica Białostocka – Grodno – Nowogródek – Mińsk – Mir – Hruszówka – Kosów Poleski – Brześć – Siedlce – Warszawa.

Uczestnikami Rajdokonferencji są przede wszystkim młodzi naukowcy, studenci i doktoranci, którzy swoją działalność naukową koncentrują wokół zagadnień związanych z konstrukcją i energetyką pojazdów, w tym „pojazdów przyszłości”, a także wszyscy ci nie związani z uczelniami (motocykliści i kierowcy pojazdów użytkowych), którym leży na sercu troska o dobro Rzeczypospolitej.

Motto Rajdokonferencji: Kocham Polskę i Ty ją kochaj
Hasło tegorocznej edycji: Stulecie odzyskania niepodległości wyzwaniem obrony i rozkwitu Rzeczypospolitej

Tegoroczna edycja organizowana jest w 100-ną rocznicę odzyskania niepodległości oraz 220-tą rocznicę urodzin Adama Mickiewicza. Uczestnicy złożą hołd poległym żołnierzom m.in. przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie i w Kuropatach k. Mińska, natomiast twórcy odzyskania niepodległości przez Polskę Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu m.in. na Placu Piłsudskiego w Warszawie, a wieszczowi narodowemu w Zaosiu k. Nowogródka – miejscu jego narodzenia.

Zapraszamy serdecznie do grona uczestników V Polskiego Rajdu Ekologicznego z Konferencją Naukową „Vehicles of the Future” na w/w trasie lub uczestnictwa w części etapów Rajdokonferencji.

płk dr hab. inż. Mieczysław Struś, prof. PWr.
Komandor Rajdokonferencji

Szczegółowe informacje na stronie: www.vehiclesofthefuture.pwr.edu.pl