Wycieczka kończąca EnO10 - 10. edycję studiów podyplomowych

Data: 25.06.2024 Kategoria: Życie Wydziału

W dniu 22.06.2024 na zakończenie 10. edycji studiów podyplomowych Energetyka Odnawialna odbyła się wycieczka do Zakładu Gospodarki Odpadami Gać oraz MZEC w Oławie.

Studenci EnO10 mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami zagospodarowania odpadów, wytwarzania paliwa RDF oraz przetwarzania odpadów biodegradowalnych i wytwarzania biogazu. Z kolei wizyta w Ciepłowni w Oławie stała się interesującym uzupełnieniem wiedzy związanej z konwencjonalnymi sposobami wytwarzania ciepła i wykonaniem odwiertu geotermalnego (o głębokości 1130 m) będącego częścią planowanego projektu „Ciepłowni Geotermalnej – Oława”.

Wszystkich zainteresowanych kierunkiem Energetyka Odnawialna zapraszamy do składania podań na 11. edycję studiów podyplomowych: https://cku.pwr.edu.pl/studia-podyplomowe/kierunki-studiow/energetyka-odnawialna.