Misja Wydziału

„Rozwój techniczny w zakresie inżynierii energetycznej, mechanicznej i lotniczej poprzez kształcenie uniwersyteckie, zaawansowane badania naukowe oraz ścisłą współpracę z przemysłem regionalnym, krajowym i międzynarodowym”.

Wydział Mechaniczno-Energetyczny jest jednostką organizacyjną Politechniki Wrocławskiej posiadającą pełnię praw akademickich. Obszarem działań Wydziału są przede wszystkim dyscypliny związane z energetyką, mechaniką, oraz budową i eksploatacją maszyn. Wydział kształci studentów, prowadzi badania naukowe, współpracuje z gospodarką i wdraża wyniki badań stosując najlepsze standardy i dobre praktyki obowiązujące w pracach naukowych, dydaktycznych i w relacjach z instytucjami zewnętrznymi. Wydział Mechaniczno-Energetyczny pełni ważną rolę opiniotwórczą i ekspercką w kraju i zagranicą, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Dolnego Śląska.