Relacja z Dnia Otwartego Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Data: 08.04.2024 Kategoria: Życie Wydziału

Prezentacja laboratoriów, ciekawych wykładów oraz mnóstwa praktycznych informacji – to wszystko czekało na chętnych, którzy 5 kwietnia 2024 roku zajrzeli na Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno- Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Politechnika Wrocławska po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla tegorocznych abiturientów. Tegoroczni maturzyści mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą kierunków naszej uczelni. Tego dnia wszechstronnie zaprezentował się również Wydział Mechaniczno-Energetyczny. Zaprezentowaliśmy nasze cztery kierunki:

Wspólnym nakładem sił pracowników Wydziału, Samorządu Studenckiego oraz wydziałowych kół naukowych przygotowaliśmy łącznie 15 wykładów tematycznych, 7 pokazów laboratoryjnych oraz stoiska informacyjne Samorządu Studenckiego (w budynku A4), Akademickiego Klubu LotniczegoSolar Boat TeamSKN Płomień  oraz SKN ThermoRES .

Przez cały czas podczas Dnia Otwartego działał punkt informacyjny dla kandydatów na studia Mini-Dziekanat w budynku C13. Można tam było uzyskać wszelkie niezbędne informacje o tym co i jak można studiować, a także gdzie należy się udać, aby posłuchać naszych wykładów oraz zobaczyć pokazy w laboratoriach.

image_20240405_100640_601.jpeg

Koło Naukowe SKN ThermoRes

Na stanowisku znalazło się ramię robotyczne, model reaktora jądrowego ułożonego z klocków LEGO. Pokazano nieukończony jeszcze w całości projekt, który stanowiła platforma jeżdżąca na specjalnych kołach „mecanum wheels”. Członkowie koła są dumni z nowego projektu i planują z nim wystartować w konkursie konstrukcji studenckich KOKOS.

thermo_res.jpg

Akademicki Klub Lotniczy

Na stanowisku można było zobaczyć symulator lotu oraz konstrukcje bezzałogowych statków powietrznych, wielowirnikowiec z zaimplementowanym systemem wizyjnym, biorący udział w ogólnopolskim konkursie Droniada.

akl.jpg

SKN Płomień

Na stanowisku znajdował się joystick do wspomagania projektowania modeli w 3D, wodorowych ogniw paliwowych PEM oraz elektronicznych obciążeń służących do wymuszania pracy ogniwa.

Solar Boat Team

Na stanowisku Koła oprócz monitora, paneli PV, MPPT, akumulatorów, próbek laminatów pojawił się również wykonany przez członków koła miecz.

solar_boat.jpg

Z naszymi pokazami zapoznali się młodzi ludzie, którzy być może dzięki temu doświadczeniu w przyszłości zdecydują się kontynuować naukę na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.