Wydział Mechaniczno-Energetyczny

Lotnictwo i kosmonautyka

W programie studiów nie oferujemy nauki pilotażu statków powietrznych. Jeśli ta informacja Cię nie zniechęciła, to poświęć chwilę i przeczytaj ten tekst do końca.

Mamy piętnastoletnie doświadczenie w kształceniu inżynierów dla lotnictwa (na kierunku mechanika i budowa maszyn energetyczny, specjalność inżynieria lotnicza). Nasi absolwenci są cenionymi specjalistami w branży lotniczej. Pracują w kraju, jak i za granicą. My obserwujemy potrzeby rynku pracy i zmieniamy się z myślą o Tobie. W roku akademickim 2020/2021 we współpracy z Wydziałem Mechanicznym uruchomiliśmy nowy kierunek studiów Lotnictwo i kosmonautyka, aby jeszcze bardziej wzbogacić ofertę i poszerzyć możliwość studiowania tej fascynującej tematyki.

Studiując na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka masz duże szanse spełnić kryteria rekrutacyjne i stać się członkiem studenckiego koła naukowego Akademicki Klub Lotniczy – wyjątkowej grupy młodych ludzi, realizujących swoje lotnicze marzenia i osiągających sukcesy na arenie międzynarodowej.

Specjalności

Studia I stopnia inżynierskie prowadzone są w specjalnościach:

Napędy i płatowce

Specjalność "Napędy i płatowce" na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej skupia się na zagadnieniach związanych z projektowaniem i eksploatacją napędów lotniczych i kosmicznych, tworzeniem i diagnostyką systemów pokładowych obiektów latających oraz konstruowaniem płatowców. Studenci na tej specjalności zdobywają wiedzę i umiejętności z dziedziny mechaniki, aerodynamiki, termodynamiki, mechaniki płynów, spalania paliw i elektrotechniki.

Absolwenci przygotowani są do prowadzenia obliczeń i diagnostyki nowoczesnych napędów lotniczych i kosmicznych, w tym silników tłokowych, turbinowych, strumieniowych, rakietowych i hybrydowych, jak również do projektowania i konstruowania różnego rodzaju statków powietrznych i kosmicznych – samolotów, helikopterów, szybowców, dronów, rakiet. Kształcenie na tej specjalności łączy teorię z praktyką, co umożliwia absolwentom zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w przemyśle lotniczym oraz w instytutach prowadzących prace badawczo-rozwojowe z zakresu napędów lotniczych i kosmicznych lub maszyn i urządzeń energetycznych stosowanych w lotnictwie i kosmonautyce.

Awionika i sterowanie

Specjalność "Awionika i sterowanie" na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej skupia się na projektowaniu, budowie i testowaniu systemów awioniki oraz sterowania lotniczego. Studenci na tej specjalności zdobywają wiedzę i umiejętności z dziedziny elektroniki, programowania, systemów mikroprocesorowych, automatyki i sterowania, a także z zakresu technologii informatycznych związanych z systemami awioniki.

Absolwenci przygotowani są do projektowania i implementacji nowoczesnych systemów awioniki, takich jak systemy nawigacji, komunikacji, radiolokacji, systemy kontroli lotu oraz systemy monitorowania stanu technicznego samolotów. Kształcenie na tej specjalności łączy teorię z praktyką, co umożliwia absolwentom zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w przemyśle lotniczym oraz w instytutach badawczych zajmujących się rozwojem nowych technologii w dziedzinie lotnictwa.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję