Planujesz studia?
Na naszym Wydziale studenci mogą zgłębiać zupełnie nowe, nie znajdujące swojego odpowiednika w dotychczasowej energetyce problemy poznawcze, technologiczne, eksploatacyjne, które wymagają interdyscyplinarnego podejścia do wykorzystania energii i odważnych innowacji w obszarze odnawialnych źródeł energii i nie tylko. Zapoznają się z budową maszyn i urządzeń energetycznych stosowanych na wszystkich etapach łańcucha energetycznego - do produkcji, transmisji oraz wykorzystania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu. Uczą się się jak działają instalacje kriogeniczne oraz reaktor termojądrowy. Dosłownie i w przenośni sięgają ku słońcu i gwiazdom dzięki studiom na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Wszystko to pod okiem doświadczonych naukowców i dydaktyków, miłośników i pasjonatów.
Kto może zostać studentem?
Kandydatem na studia I stopnia może być osoba posiadająca świadectwo dojrzałości, dyplom Matury Międzynarodowej albo świadectwo maturalne, uzyskane poza granicami kraju, uprawniające do ubiegania się o przyjęcie do szkoły wyższej.
Podstawą decyzji o przyjęciu na studia jest wskaźnik rekrutacyjny. Od rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023 do wskaźnika (jako przedmiot dodatkowy) mogą być brane wyniki uzyskane na dyplomie potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika - sprawdź listę zawodów, które uwzględniamy we wskaźniku rekrutacyjnym.
Dokładne informacje dotyczące warunków, trybu i terminów rekrutacji na I i II stopień kształcenia znajdują się na stronie Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
Pełna oferta kierunków
Poniżej szczegółowe opisy kierunków studiów znajdujących się w ofercie dydaktycznej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. Więcej informacji o kierunkach i studiowaniu można zawsze uzyskać bezpośrednio w Dziekanacie Wydziału Mechaniczno-Energetycznego.