Logowanie

 

Wydział Mechaniczno-Energetyczny

FAQ

Przykład:

Dla studiów I stopnia Powinno być zaliczonych Maksymalny dozwolony deficyt
Po etapie 1 30 pkt ECTS 13 pkt ECTS
Po etapie 2 60 pkt ECTS 14 pkt ECTS
Po etapie 3 90 pkt ECTS 12 pkt ECTS
Po etapie 4 120 pkt ECTS 10 pkt ECTS
Po etapie 5 150 pkt ECTS 8 pkt ECTS
Po etapie 6 180 pkt ECTS 3 pkt ECTS

W przypadku przekroczenia maksymalnego dozwolonego deficytu punktów ECTS student może złożyć w dziekanacie adresowane do Prodziekana ds. studenckich podanie o wpis na etap z zaległościami.

Jeżeli student nie otrzyma zgody na wpis na etap, może złożyć podanie o urlop dziekański (po drugim etapie studiów).

Po pierwszym semestrze studiów student nie może się ubiegać o urlop dziekański, jeżeli nie spełnia warunków do wpisu na etap drugi.

W uzasadnionych przypadkach student może zostać wpisany na ostatni etap studiów z deficytem punktów ECTS - decyzja w tej sprawie należy do Prodziekana ds. studenckich.

Student składa podanie do Prodziekana ds. studenckich z prośbą o wpis na etap z zaległościami.
(druk podania dostępny na stronie wydziałowej w zakładce Studenci/ Studia I i II stopnia/ Podania i wnioski - terminy).

Nie ma podziału na urlop dziekański czynny i bierny. To student decyduje o tym, czy chce na urlopie zapisać się na jakieś zajęcia czy może nie chce na urlopie realizować przedmiotów. Jeżeli jednak student bierze urlop z powodu zaległości, to zgodnie z regulaminem Politechniki Wrocławskiej ma obowiązek w pierwszej kolejności realizowania zaległych przedmiotów.

W przypadku studiów niestacjonarnych na urlopie student nie opłaca czesnego, płaci jedynie za zaległe przedmioty, na które sam się zapisuje.

 

Przez cały okres studiów student może mieć przyznane 2 etapy (semestry) urlopu dziekańskiego.

 

Druk podania o urlop dziekański znajduje się zakładce Podania i wnioski - terminy.


Urlopu dziekańskiego nie może otrzymać student po pierwszym etapie studiów, jeżeli ma przekroczony deficyt punktów.

Na urlopie należy realizować tylko przedmioty niezaliczone i zaległe.

Na przykład: jeśli student nie uzyska zgody na wpis na etap 3 i po etapie trzecim bierze urlop dziekański, to na urlopie pozostaje cały czas przypisany do etapu 3, czyli wszystkie przedmioty powyżej tego etapu byłyby realizowane awansem.

Student, który chciałby na urlopie realizować awansem jakieś przedmioty musi w tej sprawie złożyć podanie z uzasadnieniem, razem z podaniem o urlop.

Jeśli student otrzyma zgodę na realizację przedmiotów z wyższych etapów, to zapis nastąpi administracyjnie w miarę wolnych miejsc. Nie można na te zajęcia zapisywać się samodzielnie!

Wyjątkiem są zapisy na zajęcia WF oraz języka obcego. Na realizację tych zajęć nie jest wymagana zgoda Prodziekana. Można zapisywać się samodzielnie.

Tak, za wszystkie przedmioty, które realizuje się drugi lub kolejny raz należy zapłacić.

Naliczenie opłaty w systemie USOS nie generuje komunikatu do studenta. W celu sprawdzenia nierozliczonych należności należy sprawdzić zakładkę Dla wszystkich/Płatności (model FK)/ należności nierozliczone.

W celu uregulowania płatności za studia student zleca przelew bankowy na indywidualny numer konta podany w systemie.

Numer konta znajduje się na portalu USOSweb, w zakładce Dla wszystkich/Płatności (model FK)/ konta bankowe uczelni.

Powtarzanie etapu studiów jest po urlopie nadawane „z urzędu”. Nie trzeba w tej sprawie składać podania.

Trzeba jednak zapisać się na chociaż jedne zajęcia.

Aby mieć prawo do otrzymywania stypendium socjalnego, trzeba się zapisać na minimum 15 pkt. ECTS.

Na studiach niestacjonarnych, powtarzając etap studiów podobnie jak w trakcie urlopu, nie uiszcza się czesnego, a jedynie opłatę za powtarzanie przedmiotów.

Jeśli dany przedmiot jest zaplanowany w rozkładzie zajęć na dany semestr to nie trzeba składać indywidualnych podań.

.

Wyjątek stanowi 5 i kolejna realizacja przedmiotu, w przypadku której należy złożyć odpowiednie podanie.

.

Jeśli natomiast studenci chcą, aby dany przedmiot został uruchomiony jako powtórkowy, starosta roku składa w tym celu podanie (adresowane do odpowiedniego Prodziekana ds. kształcenia) z załączoną liczbą chętnych studentów - szczegółowa procedura.
Decyzję o uruchomieniu zajęć podejmuje Prodziekan.

Tak, jeśli student zrealizuje zajęcia z wyższego etapu niż był ostatnio wpisany, te punkty wliczą się do dorobku.

Karty przedmiotów dostępne są na stronie.

Procedura przystąpienia do realizacji pracy dyplomowej jest podana na naszej stronie wydziałowej w zakładce: Studenci/ Dyplomanci/ Procedura realizacji pracy dyplomowej.
Zapis w systemie teleinformatycznym na pracę dyplomową zostanie dokonany administracyjnie przez dziekanat na podstawie złożonej deklaracji.

Przedmioty realizowane awansem to przedmioty, które przypisane są do wyższego etapu (semestru) niż ten, do którego student jest przypisany.

Przykład 1:

Po semestrze letnim, w którym student był wpisany na drugi etap studiów, w semestrze zimowym kolejnego roku akademickiego student ma przyznany urlop dziekański czyli nie jest wpisany na etap 3, zostaje na etapie 2, czyli powtarza 2 etap studiów. Wszystkie przedmioty z etapu (semestru) 3 lub wyższych to przedmioty realizowane awansem.

Przykład 2:

Po semestrze zimowym, w którym student przebywał na urlopie dziekańskim i był przypisany do etapu 2, w semestrze letnim będzie powtarzał etap studiów, czyli cały czas student będzie przypisany do etapu 2. Wszystkie przedmioty z etapu 3 lub wyższych to przedmioty realizowane awansem.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję