Harmonogram dyplomowania w semestrze letnim 2023/2024

Harmonogram czynności procesu dyplomowania
dla studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych I-go i II-go stopnia
(semestr letni 2023/2024)

opracowany na podstawie Regulaminu studiów na Politechnice Wrocławskiej (PO 28/2023)

Termin  Czynność

do 7 czerwca 2024 r.
(termin zalecany)

Student może dostarczyć do dziekanatu informacje do suplementu do dyplomu o swoich szczególnych osiągnięciach (np. nagrody, wyróżnienia, osiągnięcia sportowe lub artystyczne, publikacje, działalność w kole naukowym, udział w stażu lub wymianie międzynarodowej). Wymagane jest dostarczenie czytelnych kserokopii dokumentów potwierdzających te osiągnięcia.

do 10 czerwca 2024 r.
(termin zalecany*)

Student po zalogowaniu do APD (Archiwum Prac Dyplomowych)** musi uzupełnić: streszczenie pracy dyplomowej i słowa kluczowe (w języku polskim i angielskim) oraz złożyć oświadczenie o samodzielnym przygotowaniu pracy. Po wykonaniu ww. czynności student dodaje do systemu APD plik z pracą dyplomową w formacie PDF oraz ewentualne załączniki. Po sprawdzeniu poprawności uzupełnionych i przesłanych danych następuje przekazanie pracy do weryfikacji i zatwierdzenia przez opiekuna.

Uwaga! Aby student mógł wprowadzić wstępnie zaakceptowaną przez opiekuna pracę dyplomową do systemu APD, opiekun musi zmienić status tematu pracy na „Przekaż do wprowadzenia danych i plików”.

do dwóch dni roboczych od dnia wprowadzenia przez studenta pracy dyplomowej do APD Opiekun po otrzymaniu wiadomości z systemu APD niezwłocznie, w nieprzekraczalnym terminie dwóch dni roboczych, weryfikuje wprowadzone przez studenta dane pracy i załączone pliki. Jeśli wprowadzone dane zawierają błędy, to opiekun kieruje pracę do poprawy. Opiekun po zaakceptowaniu wprowadzonych danych przekazuje pracę (za pośrednictwem APD) do Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA).
po zakończeniu sprawdzania pracy w systemie JSA opiekun otrzymuje mailowe powiadomienie o wygenerowaniu raportów
Opiekun w systemie APD:
• zapoznaje się z raportami (ogólny i szczegółowy) z badania antyplagiatowego;
• akceptuje wyniki badania (lub przekazuje pracę do poprawy);
• w przypadku akceptacji wyników badania, zatwierdza „Oświadczenie promotora”;
• przekazuje pracę do recenzji;
• wystawia swoją opinię/recenzję wraz z oceną pracy dyplomowej.

do 14 czerwca 2024 r.
(termin zalecany*)

Recenzent w systemie APD wystawia recenzję wraz z oceną pracy dyplomowej.

do 21 czerwca 2024 r.
(termin zalecany*)

Opiekun, po zapoznaniu się z oceną pracy dyplomowej wystawioną przez recenzenta, wpisuje swoją ocenę z kursu „praca dyplomowa” do indeksu elektronicznego, pod warunkiem, że obydwie oceny są pozytywne, także jeśli są różne.

do 24 czerwca 2024 r.
(termin obowiązkowy)

Opiekun przekazuje do dziekanatu:
• wydrukowany z APD, wypełniony i podpisany „Raport ogólny”
• wydrukowaną z APD i podpisaną opinię/recenzję (z oceną) pracy dyplomowej.

Recenzent przekazuje do dziekanatu wydrukowaną i podpisaną recenzję (z oceną) pracy dyplomowej.

Student przekazuje do dziekanatu - osobiście lub przez opiekuna - wydrukowaną pracę dyplomową wraz z wymaganym kompletem dokumentów i listą kontrolną, która jest dostępna na stronie Wydziału.

1 - 12 lipca 2024 r.

Egzaminy dyplomowe.

wersja PDF

* termin nieobowiązkowy

** Archiwum Prac Dyplomowych – APD:

Uwaga!
Niezłożenie pracy dyplomowej w terminie i trybie ustalonym przez Dziekana (z zastrzeżeniem § 35 ust. 17), stanowi przesłankę do skreślenia z listy studentów, zgodnie z § 33 ust. 1 pkt 3 Regulaminu studiów na Politechnice Wrocławskiej.

Dr hab. inż. Piotr Szulc, prof. uczelni
Dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego