Brąz dla Micro! AKL na podium w USA

Data: 15.03.2024 Kategoria: Życie Wydziału

Zdjęcie ilustracyjne zespołu z samolotami

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Micro oraz czwarte w klasie Advanced to wyniki naszych lotników podczas zawodów SAE Aerodesign East rozgrywanych w USA. We wszystkich konkurencjach reprezentanci AKL wywalczyli w sumie cztery medale.

Cykl zawodów SAE International to coroczna rywalizacja młodych konstruktorów lotniczych z całego świata. Zawody rozgrywane są w trzech edycjach – East, West i Brazil. W rozgrywanych w weekend na Florydzie zawodach SAE Aerodesign East studenci PWr wystartowali w dwóch kategoriach: Micro oraz Advanced.

Do Polski AKL wraca bogatsze o następujące osiągnięcia:
🥇 1 miejsce za raport techniczny w klasie Advanced
🥉 3 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Micro
🥉 3 miejsce za prezentację techniczną w klasie Micro
🥉 3 miejsce za wykonanie misji w klasie Micro
🏅 4 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Advanced

Brązowe Micro

akl_micro.jpg

W klasie Micro uczestnicy startowali z samolotem, który musiał spełnić określone warunki: miał być o jak najniższej masie, możliwie najmniejszej rozpiętości skrzydeł, musiał być w stanie przewozić maksymalną ilość wody jako ładunek. Samolot miał być zdolny do startu na jak najkrótszym dystansie oraz wykonać krąg i bezpiecznie wylądować na ograniczonym pasie.

advanced_akl.jpg

Drugi samolot z PWr wystartował w klasie Advanced, w której drony symulują gaszenie pożarów w trudno dostępnych miejscach. Misja polegała na wystartowaniu z ładunkiem wody i PADĄ, by wykonać serię przelotów nad obszarem, na którym znajdują się kolorowe znaczniki. W ciągu czterech minut należało jak najdokładniej określić lokalizację każdego znacznika, wgrać współrzędne geograficzne do mniejszego samolotu, a następnie go zrzucić.

Więcej informacji znajduje się na stronie Politechniki Wrocławskiej.