dr hab. inż. Bartosz Zajączkowski, prof. uczelni laureatem konkursu PRELUDIUM BIS 5

Data: 30.01.2024 Kategoria: Życie Wydziału

dr hab. inż. Bartosz Zajączkowski, prof. uczelni został laureatem konkursu PRELUDIUM BIS 5 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

logo_ncn.jpegW piątej edycji konkursu PRELUDIUM BIS do NCN wpłynęło 229 wniosków na łączną kwotę ponad 134 mln zł. Do finansowania zostały zakwalifikowane 43 projekty o łącznej wartości niemal 26 mln zł. Liczbowy wskaźnik sukcesu w konkursie wyniósł 18,78%. Projekt zatytułowany "Poprawa parametrów wymiany ciepła podczas wrzenia za pomocą stworzonej in situ powłoki nanocząsteczkowej" uzyskał 586 700 PLN dofinansowania. Realizacja projektu potrwa 48 miesięcy.