Dr inż. Wiesław Wróblewski wyróżniony przez prezydenta Wrocławia

Data: 15.01.2024 Kategoria: Życie Wydziału

wieslaw_wroblewski_nagroda.jpg

W Ratuszu prezydent Wrocławia wręczył wyróżnienia osobom zaangażowanym w działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Wśród wyróżnionych znalazł się wieloletni pracownik Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Pan dr inż. Wiesław Wróblewski.

Wyróżnienia prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka otrzymali nauczyciele, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, kreujący autorskie programy i inicjatywy edukacyjne, a także zaangażowana społecznie młodzież.

Pan dr inż. Wiesław Wróblewski jest wykładowcą na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka oraz zaangażowanym popularyzatorem wiedzy o lotnictwie i inżynierii lotniczej. Jest współorganizatorem Human&Steam, wrocławskiej corocznej serii wykładów, warsztatów i pokazów, promujących nauki ścisłe, nowe technologie, inżynierię i matematykę w połączeniu z dziedzinami związanymi ze sztuką.

Więcej informacji znajduje się na stronie Politechniki Wrocławskiej.

*autorem zdjęcia jest Tomasz Hołod