Trzy Studentki WME otrzymały stypendium MNiSW

Data: 03.04.2024 Kategoria: Życie Wydziału

Trzy studentki Wydziału Mechaniczno- Energetycznego w gronie czternastu osób z Politechniki Wrocławskiej, które otrzymały stypendium MNiSW za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2023/2024.

W sumie do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęło 1 068 wniosków. Zgłoszenia były oceniane przez specjalny zespół doradczy składający się z reprezentantów wszystkich dyscyplin naukowych i artystycznych.

Ostatecznie stypendia za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe przyznano 386 studentkom i studentom repezentującym niemal wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne (50 z 55). Laureatów wybrano spośród kandydatów zgłoszonych przez rektora. Wszystkim przyznano jednorazowe dofinansowanie w wysokości 17 tys. zł.

W tym gronie 14 osób z Politechniki Wrocławskiej znalazły się trzy studentki z WME:

• Weronika Janowicz- kierunek odnawialne źródła energii
  • Marta Ostrowska- kierunek energetyka
  • Sara Zielińska- kierunek mechanika i budowa maszyn energetycznych

Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie Politechniki Wrocławskiej.