Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Kursie Kriogenicznym!

Data: 16.04.2024 Kategoria: Życie Wydziału

Europejski Kurs Kriogeniczny (European Course of Cryogenics) jest corocznym kursem realizowanym od 2008 roku przez Politechnikę Wrocławską (PWr) we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie (TUD) oraz z Norweskim Uniwersytetem Nauki i Techniki w Trondheim (NTNU). Kurs przeznaczony jest dla studentów i doktorantów uczelni technicznych oraz młodych inżynierów pracujących w obszarze niskich temperatur, technologii gazowych i energetyki.

Tegoroczna edycja została zaplanowana na dni 19.08-06.09.2024, a wykłady zostały podzielone na trzy bloki tematyczne:

- technologie wodorowe i podstawy kriogeniki nauczane w Dreźnie,

- kriomedycyna, big science i kriogenika helowa wykładane we Wrocławiu,

- technologie LNG oraz egzamin przeprowadzany w Trondheim.

Tematyka wykładów odbywających się na Politechnice Wrocławskiej obejmuje zagadnienia uzyskiwania i utrzymywania temperatur helowych, budowę urządzeń i instalacji kriogenicznymi oraz przegląd materiałów wykorzystywanych w nadprzewodnictwie i konstrukcjach kriogenicznych. Szeroko poruszany jest temat technologii próżniowej oraz technik poniżej 1 K.

Kurs kończy się egzaminem złożonym z dwóch części:  - Cryogenic Fundamentals - Cryogenic Processes Studenci, którzy uczestniczyli w Europejskim Kursie Kriogenicznym i zdali końcowy egzamin mogą złożyć podanie o uznanie dorobku i zaliczenie przedmiotów.

Więcej informacji o uznaniu dorobku znajduje się na stronie.

Studenci Politechniki Wrocławskiej mogą liczyć na pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu na uczelniach zagranicznych będących współorganizatorami wydarzenia.

Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia oraz pytania należy kierować na adres jakub.kielar@pwr.edu.pl