Program jest elementem docenienia osób prowadzących zajęcia dydaktyczne na Politechnice Wrocławskiej przez studentów. Konkurs ogłosił Rektor, ale jego realizację i przebieg powierzył studentom. Laureatów i zwycięzców typowały studenckie samorządy wydziałowe, a ośmioosobowa reprezentacja Samorządu Studenckiego PWr decydowała o przyznaniu nagród.
Wśród strategicznych celów samorządu znalazła się popularyzacja i promocja dydaktyki i jakości kształcenia. Studenci wprowadzili informator dydaktyczny, zorganizowali konferencję dydaktyczną z udziałem najlepszych szkoleniowców z uczelni technicznych w Polsce i zaangażowali się w stworzenie oraz realizację programu Quintus.
– W tym roku za kryteria konkursu przyjęliśmy cztery obszary: innowacyjność wykorzystywanych narzędzi i metod nauczania, otwartość i szacunek wobec współpracowników oraz studentów, indywidualizacja podejścia do studentów (w tym także kwestie związane z prowadzeniem konsultacji, prac dyplomowych, dostępnością) oraz działalność dodatkową np. na rzecz kół naukowych czy organizację wyjść i wycieczek edukacyjnych .
Z każdego wydziału wyróżnienia przyznawano w trzech kategoriach – osoby bez stopnia naukowego (w tym doktoranci), doktorzy oraz doktorzy habilitowani i profesorzy. Dodatkowo wybrano dwoje laureatów ze Studium Języków Obcych i jedną osobę ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. W sumie nagrody trafiły więc do 42 osób, spośród których wybrano troje zwycięzców.
Więcej informacji znajduje się na stronie Politechniki Wrocławskiej.