Studenci WME zajęli III miejsce ex aequo w konkursie Symkaton 3.0

Data: 08.10.2024 Kategoria: Życie Wydziału

3_miejsce_-_machisnotthelimit.jpg

Studenci naszego Wydziału, Franciszek Tomczak, Kacper Krysiński oraz Manfred Gawlas student Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, zajęli III miejsce ex aequo w ogólnopolskim konkursie Symkaton 3.0.

Była to już trzecia edycja konkursu organizowanego przez firmę Symkom i Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie. Skupia się on na wykorzystaniu symulacji i modelowania komputerowego. To drużynowe wyzwanie zrzesza najlepszych studentów z całej Polski.

Tegoroczna edycja konkursu skupiała się na symulacjach mechanicznych, gdzie pierwszym etapem było zaprojektowanie haka o określonej masie i wymiarach, aby następnie mógł zostać wydrukowany na drukarce 3D i sprawdzony eksperymentalnie. Finał konkursu polegał na zaprojektowaniu „zderzaka” w czasie dwudziestu czterech godzin. Zadanie miało na celu opracowanie takiego zderzaka, który przy najmniejszej masie, pochłonie jak największą energię uderzenia. Podobnie jak podczas pierwszego etapu, finalne projekty zostały wydrukowane na drukarce 3D z materiału PLA i przetestowane na specjalnie dostosowanym młocie Charpy’ego, a wynik prób punktowany.

Gratulujemy całemu zespołowi wspólnego sukcesu i życzymy powodzenia w nadchodzących wyzwaniach!