Akademicki Klub Lotniczy jednym z pięciu naukowych kół strategicznych PWr

Data: 02.02.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

Komisja wybrała pięć uczelnianych kół, które stały się kołami strategicznymi PWr w 2022 r. To organizacje o szczególnych osiągnięciach i dużym potencjale rozwoju, realizujące kluczowe, innowacyjne projekty. Na tej wyjątkowej liście jest działający na naszym Wydziale Akademicki Klub Lotniczy.

Konstruktorzy mają w tym roku ambitne plany. Zamierzają kontynuować budowę bezzałogowych samolotów na międzynarodowe zawody SAE Aero Design w USA, a także budowę kompozytowego bezzałogowego samolotu udźwigowego na międzynarodowe zawody Air Cargo Challenge. Opracują też wielozadaniowy system latający typu VTOL na zawody Droniada. Będą też organizować XV Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania i II Akademicką Konferencję Lotniczą „Studenci (nie)Tylko O Lotnictwie”. Ten rok upłynie im także na pracach nad budową elektrycznego bezzałogowego systemu powietrznego do monitorowania środowiska oraz budowie średniogabarytowego powietrznego tunelu aerodynamicznego wraz z instalacją aparatury pomiarowej.

Studenci działający w AKL przy szybowcu

Informacja o kołach strategicznych na stronie głównej Politechniki Wrocławskiej.