Akademicki Klub Lotniczy z dofinansowaniem FAST

Data: 01.07.2021 Kategoria: Sprawy studenckie

Wrocławskie Centrum Akademickie ogłosiło wyniki trzeciego naboru wniosków o dofinansowania.
Mogły je składać koła naukowe, organizacje i grupy studenckie działające przy wrocławskich uczelniach.

Do konkursu zgłoszono 101 projektów z 11 uczelni publicznych i niepublicznych. Każdy miał szansę na wsparcie na poziomie 5 tys. zł.

Nagrodzonych zostało 35 inicjatyw.
Siedem spośród tych projektów zgłosiły koła naukowe z Politechniki Wrocławskiej.

Dofinansowanie uzyskał m.in. Akademicki Klub Lotniczy – na budowę laboratorium pomiarowego, powietrznego tunelu aerodynamicznego małych prędkości oraz na projekt bezzałogowego systemu czasu rzeczywistego detekcji kształtów i obiektów opartego na sieciach neuronowych.

Więcej informacji na stronie Politechniki Wrocławskiej.