Akademicki Klub Lotniczy z grantem MEIN

Data: 24.03.2022 Kategoria: Życie Wydziału

Program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki od 2020 r. Ma on pomóc kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów oraz usprawnić mechanizm transferu opracowanych przez studentów technologii i rozwiązań technicznych do gospodarki. W tegorocznej edycji konkursu resort przeznaczył na wsparcie ponad 5,7 mln zł, a koszt realizacji jednego projektu mógł wynieść maksymalnie 70 tys. zł.

Do programu zgłoszono 214 projektów, a finansowanie otrzymało ostatecznie 106. Wśród nich znalazło się również siedem pomysłów z sześciu kół naukowych studentów z Politechniki Wrocławskiej, którzy na ich realizację otrzymają ponad 452 tys. zł.

Na liście wybrańców znalazł się nasz Akademicki Klub Lotniczy, który otrzymał dofinansowanie na projekt „Budowa elektrycznego bezzałogowego systemu powietrznego do monitorowania środowiska”, kwota dofinansowania: 70 000 zł.

Gratulujemy!

Pełna informacja w aktualnościach na stronie Politechniki Wrocławskiej.

kolanaukowe.jpeg