AKL organizuje drugą edycję Akademickiej Konferencji Lotniczej

Data: 04.08.2022 Kategoria: Życie Wydziału

II Akademicka Konferencja Lotnicza „Studenci (nie)Tylko o Lotnictwie" odbędzie się wp oniedziałek, 26 września o godz. 8:00 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej i obejmować będzie różnorodną tematykę związaną z branżą lotniczą i kosmonautyczną, a wśród prelegentów pojawią się między innymi przedstawiciele Akademickiego Klubu Lotniczego, którzy opowiedzą o działalności z ostatnich miesięcy i sukcesach koła.

Pierwsza edycja konferencji „Studenci (nie)Tylko O Lotnictwie” odbyła się w zeszłym roku. Mieliśmy przyjemność gościć na niej m.in. mgr. Marka Siutę, dr. hab. inż. Andrzeja Leskiego, mgr. inż. Macieja Cholewińskiego, dr. inż. Michała Grabowskiego, mgr. inż. Jean-Marca Fąfarę oraz sierż. pchor. inż. Mirona Otrębę. Wykłady przeprowadzili także reprezentanci firm takich jak: Collins Aerospace Wrocław, Ryanair Engineering Wrocław, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Lotnictwa, SatRevolution, Grupa TOMKOV, a także BZB UAS. Swoje wystąpienia zaprezentowali również członkowie Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej i innych kół naukowych. Tematyka wystąpień koncentrowała się m.in. wokół technologii STOL i nanosatelitów, wykorzystywania ognisk perowskitowych, redukcji zakłóceń w bezzałogowych statkach powietrznych, wykorzystania bezzałogowców w procesie tworzenia trójwymiarowych map zanieczyszeń powietrza, badania właściwości lotnych szybowców, przyszłości samolotów bojowych o napędzie tłokowym, konstrukcji rakiety R4, historii ornitopterów i Eskadry Statków Powietrznych „Ilja Muromiec”, wykorzystania biopaliwa w lotnictwie, a także działalności naszych patronów.

Zainteresowanych  wzięciem udziału w konferencji, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:

więcej informacji na stronie AKL oraz na stronie PWr