AKL zwycięża w Teksasie!

Data: 23.05.2022 Kategoria: Życie Wydziału

Konkurs SAE Aero Design East rozegrano w ten weekend w Teksasie. Warunki pogodowe stanowiły spore wyzwanie dla 58 studenckich drużyn z całego świata. Młodzi inżynierowie mierzyli się nie tylko z upałami, których temperatura przekraczała 40 st. C, ale i bardzo porywistym wiatrem.

Trudne okoliczności nie przeszkodziły jednak zespołowi z Politechniki Wrocławskiej w potwierdzeniu, że należy do światowej czołówki. Z USA powróci jako zwycięzca w kategorii Advanced i zdobywca drugiego miejsca w klasie Micro.

więcej informacji tutaj

Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy także, że w kwietniu AKL świetnie spisał się także na SAE Aero Design West – organizowanych w Kalifornii. Przywiózł stamtąd zwycięstwa w dwóch kategoriach i czwarte miejsce w kolejnej.