Dr inż. Cezary Czajkowski w składzie Academii Iuvenum

Data: 20.06.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Pracownik Wydziału Mechaniczno-Energetycznego dr inż. Cezary Czajkowski powołany w skład 24 badaczek i badaczy Academii Iuvenum na kadencję 2023-2025. Oficjalne wręczenie nominacji oraz podziękowań dla przedstawicieli pierwszej kadencji nastąpi 14 lipca.

Academię Iuvenum (AI) tworzą młodzi naukowcy Politechniki Wrocławskiej (co najmniej rok po doktoracie), którzy realizują z sukcesem projekty badawcze. Jej zadaniem jest podejmowanie różnych inicjatyw na rzecz uczelni, tworzenie platformy służącej wymianie myśli naukowej, a także umożliwianie młodym naukowcom wyrażania opinii wewnątrz i na zewnątrz uczelni.

Członkami Akademii mogą zostać naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora nie później niż rok przed rozpoczęciem kadencji, nie ukończyli 35. roku życia do dnia rozpoczęcia kadencji i mają znaczące osiągnięcia w reprezentowanej przez siebie dyscyplinie naukowej.

ai_-_20.png

W gremium Akademii Iuvenum, powołanym na kadencję 2023-2025 jest dr inż. Cezary Czajkowski- pracownik Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Katedry Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii. Jego zainteresowania naukowe są związane z procesem wymiany ciepła i zjawiska przepływu wielofazowego w reżimie oddziaływania siły kapilarnej, a także zastosowania technologii pasywnego transportu energii w zakresie od 70K oraz symulacje numeryczne problemów ogólno-przepływowych.

Główną tematyką Jego badań i pracy naukowej będzie pulsacyjna rurka ciepła w układach obrotowych. Celem badań będzie opracowanie mapy struktury przepływu wewnątrz kapilary dla czynnika roboczego pracującego w reżimie oddziaływania zmiennej siły masowej.

Całe gremium liczy 48 osób. Zajrzyj na stronę, aby zapoznać się z pełnym składem Akademii.

Więcej informacji na stronie Politechniki Wrocławskiej.