Dr inż. Mateusz Wnukowski laureatem konkursu SONATA

Data: 22.05.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Dr inż. Mateusz Wnukowski został laureatem konkursu SONATA organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Konkurs SONATA ST18 skierowany jest do badaczek i badaczy ze stopniem doktora, uzyskanym od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem i ma na celu wsparcie osób rozpoczynających karierę̨ naukową w prowadzeniu innowacyjnych badań. W tej edycji konkursu złożono 1094 wnioski, a ostatecznie do finansowania zakwalifikowano 139.

Na liście wniosków rekomendowanych do finansowania w ramach konkursu SONATA 18 znalazł się projekt Pana dr inż. Mateusza Wnukowskiego- pracownika Wydziału Mechaniczno-Energetycznego.

Projekt pt. ,,Wytwarzanie NOx w atmosferycznej plazmie mikrofalowej - badanie wpływu "quenchingu" oraz wzbudzenia oscylacyjnego cząsteczek” (tłum. ang.: ,,NOx formation in an atmospheric pressure microwave plasma - investigating the impact of quenching and vibrational excitation of molecules”) otrzymał finansowanie w wysokości 611 200,00 zł.

Serdecznie gratulujemy! :)

Ze wszystkimi projektami zakwalifikowanymi do finansowania w konkursach OPUS 24 oraz SONATA 18 oraz ich opisami popularnonaukowymi można się zapoznać na stronie z listami rankingowymi.