I Studencka Konferencja Energetyki Odnawialnej

Data: 03.02.2023 Kategoria: Sprawy studenckie

13 grudnia członkowie koła naukowego „Płomień” wraz z studentami kierunku OZE zorganizowali „I Studencką Konferencję Energetyki Odnawialnej”, która odbyła się na terenie Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy. Celem wydarzenia było wygłoszenie opracowań przygotowanych przez studentów naszego wydziału oraz przeprowadzenie panelu dyskusyjnego na temat niekonwencjonalnych źródeł pozyskiwania energii. Podczas konferencji omówiono zagadnienia dotyczące: przydomowych instalacji słonecznych, technologii wodorowych oraz helioelektrowni.

konf_oze2.jpg
Dodatkowo podczas konferencji zostały przeprowadzone badania wpływu zaśnieżenia modułów fotowoltaicznych na produkcję energii elektrycznej. W tym celu wykorzystano jedno ze stanowisk Laboratorium Systemów Fotowoltaicznych (LS PV). Wykorzystano układ skłądający się z modułów fotowltiacznych polskiego producenta Bruk-Bet o łącznej mocy 3,06kWp (12 modułów po 255W).

konf_oze3.jpg

Pobyt zwieńczony został wizytą w Sztolniach Walimskich, gdzie z pomocą przewodnika mogliśmy zaczerpnąć ogromnej wiedzy historycznej i dowiedzieć się o przeszłości tego miejsca.

Składamy ogromne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych
w zorganizowanie tego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla dr inż. Marcina Michalskiego za poświęcony czas oraz przekazanie ogromnej wiedzy dotyczącej pracy instalacji fotowoltaicznych. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za dofinansowanie wyjazdu przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny oraz udostępnienie terenu CTE do przeprowadzenia konferencji.

konf_oze4.jpg

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok na kolejną edycję!