II Konferencja Naukowo-Techniczna ,,Nowe technologie energetyczne’’

Data: 11.10.2023 Kategoria: Życie Wydziału

W dniach 21-22.09.2023 r. we Wrocławiu odbyła się II Konferencja Naukowo-Techniczna ,,Nowe technologie energetyczne’’, której partnerem był koncern PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. z siedzibą w Lublinie.

Organizatorem konferencji był KAPRINT oraz Katedra Inżynierii Konwersji Energii Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Celem spotkania była dyskusja na temat aktualnych problemów energetyki odbywająca się pomiędzy naukowcami i pracownikami akademickimi a ekspertami i praktykami z tej branży. Konferencja umożliwiła uczestnikom zaprezentowanie swoich osiągnięć w postaci prezentacji na sesjach tematycznych oraz nawiązanie nowych kontaktów w trakcie rozmów kuluarowych. Zakres tegorocznej konferencji dotyczył:
  • zrównoważonych rozwiązań energetycznych i ich wpływu na środowisko,
  • nowych technologii w zakresie wytwarzania i magazynowania energii,
  • zastosowania sztucznej inteligencji,
  • innowacji w zakresie efektywności energetycznej i oszczędzania energii,
  • strategii inwestycyjnych i modeli ekonomicznych napędzających transformację energetyczną.