Konkurs dla przedsiębiorczych i z pomysłem

Data: 20.11.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

Jesteś studentką/studentem PWr i masz pomysł na biznes? Świetnie – ABi – Akademia Biznesu jest właśnie dla Ciebie.

ABi to konkurs na najlepszy studencki pomysł biznesowy organizowany przez Wydział Zarządzania. Do tej pory odbywał się wyłącznie na W8, ale w tym roku organizatorzyy postanowili wyjść z nim dalej – na całą PWr. ABi czyli Akademia Biznesu to nasz sposób na pokazanie młodym ludziom, że wszystkie pomysły biznesowe, nawet te najbardziej szalone i niszowe, mają szansę na realizację. Warunek jest jeden – muszą być doskonale przemyślane i przygotowane. Chcemy w ten sposób zachęcić studentów do brania odpowiedzialności za swoje projekty i uświadomić im, że dobra praca zespołowa jest zawsze kluczem do sukcesu.

Jak zgłosić się do konkursu ABi? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie linkowanej poniżej i wysłać go na podany adres mailowy. Trzeba również zapoznać się z regulaminem i terminarzem konkursu – tam znajdują się wszystkie niezbędne szczegóły.

abi_2023.jpg

Jak wygląda ABi na żywo? Kilkuosobowe grupy studentów, pod czujnym okiem prowadzących, doskonalą swój pomysł na start biznesu, by zaprezentować go Jury podczas Gali finałowej. W Jury ABi zasiadają przedstawiciele wydziałowej Rady Społecznej czyli praktycy biznesu z takich firm jak Capgemini, Credit Suisse, Volvo, Santander, EY, QAD, Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz władz Wydziału. Prezentacje konkursowe trwają tylko 10 minut, potem każdy zespół wpada w krzyżowy ogień pytań przedsiębiorców, którzy próbują oszacować powodzenie projektu studenckiego na rynku. Liczą się stalowe nerwy i świetna znajomość produktu. Wygrywa pomysł najwyżej oceniony przez Jury – cenne nagrody materialne idą w parze z pomocą merytoryczną we wdrożeniu projektu w życie.

Masz pytanie? Napisz: dorota.matloch@pwr.edu.pl

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin dostępne na https://wz.pwr.edu.pl/studenci/konkurs-abi---akademia-biznesu