Konkurs prac dyplomowych organizowany jest przez Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej

Data: 03.01.2019 Kategoria: Sprawy studenckie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Konkurs dotyczy tematyki zastosowań metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych.

Szczegółowe zasady konkursu oraz plakat w wersji elektronicznej umieszczone są na stronie domowej www.itc.polsl.pl/konkurs.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej pod auspicjami European Research Community on Flow, Turbulence and Combustion (ERCOFTAC) oraz we współpracy z

• ABB Corporate Research Center
  • MESco przedstawiciel firmy ANSYS
  • SBB Energy dawniej Remak-Rozruch S.A.
  • SymKom przedstawiciel firmy ANSYS

Celem konkursu jest promocja osiągnięć studentów w zakresie zastosowań technik obliczeniowych w szeroko rozumianej technice cieplnej. Dzięki obecności w jury konkursu przedstawicieli przemysłu i firm softwarowych, informacje o najlepszych pracach i ich autorach będą docierać do potencjalnych pracodawców.

Na tegoroczną edycję konkursu można przesyłać prace obronione między 1 stycznia 2018 a 31 grudnia 2018. Dyplomy winny dotyczyć zastosowań techniki obliczeniowej do modelowania procesów cieplno-przepływowych w dowolnej dziedzinie techniki i nauki. Prace mogą być napisane po polsku lub angielsku.

Prace należy przesłać w formie elektronicznej (plik PDF) na adres piotr.bulinski@polsl.pl do 31 stycznia 2019.

Wraz z pracą należy przesłać dwustronicowe streszczenie w języku polskim lub angielskim.

Wyniki konkursu znane będą w połowie kwietnia 2019 roku.

Wybór najlepszych dyplomów zostanie przeprowadzony dwustopniowo.

W pierwszym etapie, spośród przysłanych na konkurs prac, wyłonionych zostanie pięciu finalistów.

Drugi etap polegać będzie na prezentacji finałowych prac przed jury wyłonionym przez instytucje organizujące konkurs.

Finałowe prace zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez MESco, SymKom, SBB Energy oraz ABB Corporate Research Center.

Szacunkowe wysokości nagród

• 1    nagroda - 3000 zł
  • 2    nagroda - 2000 zł
  • 3-5 nagroda-po 1000 zł

Jury konkursu składa się z przedstawicieli przemysłu - fundatorów nagród oraz profesorów uczelni technicznych.