Konkurs Women’s Energy in Transition

Data: 17.11.2023 Kategoria: Sprawy studenckie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dalkia Polska we współpracy z Politechniką Warszawską, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Politechniką Śląską, pragnie przypomnieć o naborze zgłoszeń do programu "Women’s Energy in Transition – Polish Edition". Celem tej inicjatywy jest wyróżnienie studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, które w swoich pracach dyplomowych poruszyły temat transformacji energetycznej. Serdecznie zachęcamy do przekazania informacji po tym programie Państwa studentkom i absolwentkom.

plakat_weit.png

Kto może wziąć udział?
Program skierowany jest do studentek studiów I oraz II stopnia wszystkich polskich uczelni, które obroniły swoje prace licencjackie, inżynierskie bądź magisterskie w terminie od 1 stycznia 2022 r. do 30 października 2023 r. i poruszyły w nich tematykę związaną z transformacją energetyczną.
Ważne daty:

• 15 grudnia 2023: zakończenie zbierania zgłoszeń
  • Styczeń 2024: obrady jury
  • Luty 2024: ogłoszenie listy finalistek
  • Marzec 2024: rozdanie nagród

Dlaczego warto wziąć udział?

• Nagrody i możliwość stażu: Laureatki otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz będą miały okazję odbycia stażu w jednej ze spółek Grupy Dalkia w Warszawie lub Katowicach. To niepowtarzalna szansa na zdobycie praktycznego doświadczenia oraz rozwinięcie umiejętności zawodowych.
  • Wyróżnienie osiągnięć naukowych: Women's Energy in Transition daje możliwość zaprezentowania własnej pracy dyplomowej oraz dzielenia się wiedzą na temat transformacji energetycznej. To znakomita okazja, aby badania młodych naukowczyń zostały docenione przez ekspertów z branży.
  • Zmiana sektora energetycznego: Sektor energetyczny wciąż boryka się z nierównościami płciowymi. Z naszych danych wynika, że kobiety zajmują zaledwie 22% wszystkich miejsc pracy w sektorze produkcji i dystrybucji energii, a jedynie 14% stanowisk menadżerskich. Inicjatywa Women's Energy in Transition ma na celu zmianę tego obrazu poprzez promowanie równowagi płci w sektorze energetycznym.

Zachęcamy również do obejrzenia wypowiedzi laureatek I edycji oraz członków jury https://www.youtube.com/playlist?list=PLV0wjKbHRWGa0zn1KmvPdXb7bNadC1GOz

Więcej szczegółowych informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://dalkiapolska.com/pl/women-s-energy-in-transition-polish-edition

Media społecznościowe programu: