Nadzwyczajny tryb pracy dziekanatu - aktualizacja 2.10.2020

Data: 19.01.2021 Kategoria: Sprawy studenckie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wrocław, 22.09.2020 r.

Szanowni Studenci,
W związku z Zarządzeniem Wewnętrznym 72/2020 z dnia 16 września 2020 r. w sprawie wytycznych w zakresie funkcjonowania Politechniki Wrocławskiej oraz organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 w związku z utrzymującym się stanem epidemii wirusa SARS-CoV-2, decyzją prof. Piotra Szulca – Dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej wprowadza się, co następuje:

1. Obsługa studentów odbywa się przede wszystkim telefonicznie lub mailowo (szczegółowe informacje dotyczące składania podań).
2. Dopuszcza się możliwość osobistego stawienia się w dziekanacie przy zachowaniu środków ostrożności, po uprzednim uzgodnieniu mailowym lub telefonicznym.
3. Zobowiązuje się studentów, którzy poruszają się po terenie Uczelni, do zasłaniania ust i nosa, zgodnie z obowiązującym prawem.
4. Sprawy studenckie rozpatrywane dotychczas podczas dyżurów prodziekańskich (bezpośrednie spotkanie ze studentem), są dalej rozpatrywane przede wszystkim w formie telefonicznej lub drogą elektroniczną. Studenci mają obowiązek korzystania z uczelnianej poczty elektronicznej.

Powyższe wytyczne obowiązują do odwołania.

Jednocześnie przypominamy, że:
1. Na terenie uczelni mogą przebywać jedynie osoby:
      1) bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną;
      2) które nie przebywają w domu z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych;
      3) nie są objęte kwarantanną lub izolacją.
2. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów studenci, powinni pozostać w domu, poinformować Dziekanat (ewa.zajaczkowska@pwr.edu.pl) i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (teleporada), a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.

Prodziekan ds. studenckich
dr inż. Andrzej Tatarek, prof. uczelni