Nasz doktorant na stażu w Londynie

Data: 28.07.2022 Kategoria: Życie Wydziału

Mgr inż. Sindu Daniarta, student Szkoły Doktorskiej w swojej pracy doktorskiej realizowanej przy wsparciu prof. Piotra Kolasińskiego (PWr) i dr. inż. Przemysława Błasiaka (PWr) oraz prof. Attila R. Imrego (Budapest University of Technology and Economics), koncentruje się zarówno na teoretycznych, jak i eksperymentalnych elementach projektowania i analizie energetyki cieplnej z wykorzystaniem organicznego cyklu Rankine'a (ORC) oraz rozprężania objętościowego.

Jako miejsce swojego stażu wybrał Centre for Compressor Technology w City University of London, gdzie prowadzone są kluczowe badania inżynierskie w zakresie przepływu płynów, wymiany ciepła i masy oraz interakcji na poziomie płyn-struktura. Podczas pobytu w Londynie będzie badał zastosowanie i wydajność ekspanderów śrubowych wśród innych typów ekspanderów objętościowych, jako alternatywnych maszyn ekspansyjnych do wytwarzania energii elektrycznej poprzez organiczny cykl Rankina.

– Zajmę się badaniem tego procesu poprzez symulację numeryczną i modelowanie – mówi Sindu Daniarta.

więcej informacji o beneficjentach projektu InterDocSchoolmożna znaleźć tutaj