Nasza adiunkt laureatką konkursu NCN MINIATURA

Data: 01.12.2021 Kategoria: Życie Wydziału

logo_ncn.jpeg

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki ostatniego etapu tegorocznego konkursu MINIATURA. Laureatką ostatniej edycji została dr inż. Anna Kisiela-Czajka z Katedry Inżynierii Konwersji Energii na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Finansowany projekt nosi tytuł „Ocena wpływu powierzchniowych grup funkcyjnych na mechanizm adsorpcyjno-katalitycznej redukcji tlenku azotu i amoniaku ze spalin kotłowych”. Wśród laureatów znalazło się łącznie dziewięć osób z Politechniki Wrocławskiej, które wkrótce rozpoczną swoje badania wstępne i pilotażowe oraz wyjazdy konsultacyjne.

Konkurs skierowany jest do naukowców z tytułem doktora, którzy nie kierowali realizacją projektów badawczych, ani nie byli laureatami konkursów stypendialnych i stażowych finansowanych przez NCN. Laureaci na swoje projekty otrzymują od 5 tys. zł do 50 tys. zł.

W najnowszej edycji MINIATURY dofinansowanie na swoje projekty zdobyło ponad 300 osób, w tym dziewięć z Politechniki Wrocławskiej. Wysokość dofinansowania to w sumie 11,9 mln zł.

Więcej informacji o laureatach konkursu MINIATURA na stronie Politechniki Wrocławskiej.