Nasza piłkarska reprezentacja wśród najlepszych drużyn Politechniki #sportowyWME

Data: 04.01.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Okres noworoczny to idealna okazja na podsumowanie zmagań w minionym roku. 2022 to rok be wątpienia udany dla reprezentacji Wydziału Mechaniczno-Energetycznego w piłce nożnej. Po niedosycie związanym z zajęciem trzeciego miejsca w rozgrywkach „Ligi PWr”, w ostatnich miesiącach roku odnieśliśmy sukces w dwóch turniejach piłki nożnej halowej organizowanych w środowisku studenckim Politechniki Wrocławskiej. 15 listopada zajęliśmy pierwszą lokatę w turnieju z okazji Święta Politechniki. Zwyciężyliśmy również 18 grudnia w międzywydziałowych zawodach organizowanych przez Samorząd Studencki, które przysporzyły znacznie więcej emocji.

pilkaw9_1.jpg

Grudniowe rozgrywki trwały dwa dni, z podziałem na fazę grupową oraz fazę pucharową turnieju. Pierwszy dzień zakończyliśmy z dwoma zwycięstwami (7:0 z W4N, 3:0 z W1), porażką (0:1 z W11) oraz remisem (2:2 z W10). Plasując się zatem na trzecim miejscu w grupie, spodziewaliśmy się, że czeka nas trudna rywalizacja w kolejnej fazie turnieju. Ćwierćfinał rozegraliśmy z Wydziałem Budownictwa Lądowego i Wodnego. Po wyrównanym meczu zakończonym wynikiem 2:2, okazaliśmy się lepsi od naszych rywali w rzutach karnych. Równie emocjonujący okazał się półfinał z Wydziałem Zarządzania. Dzięki wynikowi 3:2 zameldowaliśmy się w finale. Naszym kolejnym przeciwnikiem okazał się grupowy rywal. Otrzymaliśmy zatem szansę rewanżu z Wydziałem Podstawowych Problemów Techniki (W11), natomiast tym razem nie pozostawiliśmy złudzeń, kto powinien podnieść puchar za najwyższy stopień podium. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 6:1.

Dziękujemy organizatorom obu turniejów oraz przeciwnikom za sportową rywalizację. Sami postaramy się podtrzymać poziom sportowy i dalej dostarczać widzom emocji.

/Koordynator drużyny, Adam Rasiński

pilkaw9_2.jpg

Turniej z okazji Święta Politechniki
Karol Dopierała, Filip Justa, Wojciech Szady, Krzysztof Kroć, Marcin Wesołowski,