Nowe laboratorium dydaktyczne dla studentów lotnictwa i kosmonautyki

Data: 06.11.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Wydział Mechaniczno-Energetyczny otworzył Laboratorium Awioniki i Systemów Pokładowych Statków Powietrznych. Studenci lotnictwa i kosmonautyki realizują tam zajęcia laboratoryjne na nowych stanowiskach dydaktycznych, powalających symulować pracę wybranych urządzeń i systemów pokładowych samolotów.

Z nowych stanowisk dydaktycznych korzystają studenci obu specjalności na kierunku lotnictwo i kosmonautyka – zarówno napędów i płatowców, jak i awioniki i sterowania. Mają tam zajęcia laboratoryjne w ramach czterech kursów: podstaw awioniki, awioniki, instalacji pokładowych i systemów pokładowych statków powietrznych.

Stanowiska dydaktyczne będą wykorzystywane nie tylko na zajęciach, ale mogą także wspomóc studentów w czasie zbierania materiałów do prac dyplomowych związanych m.in. z diagnostyką systemów pokładowych statków powietrznych czy analizą stanów awaryjnych wybranych systemów pokładowych.

panel_laboratorium_awioniki3.jpg

Symulator systemu elektroenergetycznego samolotu pasażerskiego AQ-1 i symulator systemu hydraulicznego samolotu pasażerskiego AQ-2 (oba wzorowane na systemach samolotu pasażerskiego Airbus A-320 i współpracujące z komputerami klasy PC) zbudowała włoska firma Elettronica Veneta.

Więcej informacji znajduje się na stronie Politechniki Wrocławskiej.