O elektrowni atomowej w Polsce

Data: 04.11.2022 Kategoria: Życie Wydziału

3 listopada 2022 roku dr inż. Andrzej Tatarek, prof. uczelni, kierownik Zespołu Energetyki Jądrowej Katedry Techniki Cieplnej rozmawiał w Radiu Wrocław w audycji Wieczór z Dolnego Śląska o planach, możliwościach i konsekwencjach rozwoju energetyki jądrowej w Polsce.

elektrownia.jpg

To jest bardzo gorący temat. Do tej pory w Polsce mówiło się o elektrowni atomowej raczej w odległej przyszłości. Aż tu nagle mamy mieć trzy elektrownie atomowe. Wiemy, gdzie mają zostać zlokalizowane, ale nie wiemy, ile to będzie dokładnie Państwo Polskie kosztowało. Ile każdy z nas będzie się musiał dołożyć do tych projektów? Dlaczego taka lokalizacja? Czy to aby nie wyborcze obietnice? Dlaczego Korea i USA? Dlaczego akurat takie technologie?
Pytań jest wiele, ale staraliśmy się na nie odpowiedzieć z zaproszonymi gośćmi:

• prof Andrzej Tatarek - Wydział Mechaniczno-Energetyczny » Katedra Techniki Cieplnej Politechnika Wrocławska
  • prof Andrzej Graczyk - kierownik Katedry Ekonomii Ekologicznej Uniwersytet ekonomiczny we Wrocławiu
  • Radosława Gawlik - ekolog, przewodniczy Stowarzyszeniu Ekologicznemu ” Eko- Unia”

Całość rozmowy do wysłuchania na stronie internetowej Radia Wrocław.