O nas w mediach

Data: 19.06.2023 Kategoria: Życie Wydziału

O nas w mediach

Podczas ponad trzydziestominutowego wykładu narrator dr hab. inż. Maciej Mulak, fizyk i pasjonat nauk ścisłych, tudzież współautor scenariusza serii filmów ,,Fenomeny”, pomagał przybliżyć i zrozumieć otaczające nas zjawiska fizyczne. Wśród grona występujących naukowców znaleźli się pracownicy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego: dr hab. inż. Sławomir Pietrowicz, prof. uczelni oraz dr inż. Agnieszka Piotrowska.

W III części zatytułowanej ,,Energia” twórcy serii na jedną ze scenerii obrali urzekającą industrialnym stylem halę maszyn w budynku A4 (dawniej zwany budynkiem pod kominem) oraz naszą drugą chlubę halę w budynku A6.

Więcej informacji o Fenomenach znajduje się na stronie Politechniki Wrocławskiej.