Ogromny sukces Akademickiego Klubu Lotniczego

Data: 11.04.2022 Kategoria: Życie Wydziału

Nasz Akademicki Klub Lotniczy odniósł ogromny sukces na zawodach SAE Aero Design u USA. W zawodach rywalizowało 47 drużyn z 8 państw.

Zespół reprezentujący Politechnikę Wrocławską oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny wygrał zawody i to w dwóch z trzech klas zawodniczych, w których można było rywalizować (Advanced oraz Micro). W klasie Regular AKL zdobył 4 miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą zaledwie 1,2 punktu do podium co jak na powrót do rywalizacji w tej klasie po 7 latach jest bardzo dobrym wynikiem.

W ostatecznej klasyfikacji nasz Akademicki Klub Lotniczy zdobył szereg nagród za konkurencje składowe, zdobywając 6 złotych medali. Poniżej zestawienie osiągnięć:

Klasa Advanced:

• 1 miejsce w klasyfikacji generalnej
  • 1 miejsce za wykonanie misji
  • 1 miejsce za prezentację techniczną projektu
  • 2 miejsce za raport techniczny projektu

Klasa Micro:

• 1 miejsce w klasyfikacji generalnej
  • 1 miejsce za wykonanie misji
  • 1 miejsce za prezentację techniczną projektu
  • 4 miejsce za raport techniczny projektu

Klasa Regular:

• 4 miejsce w klasyfikacji generalnej
  • 3 miejsce za wykonanie misji
  • 14 miejsce za prezentację techniczną projektu
  • 10 miejsce w klasyfikacji raportów technicznych projektu

Serdecznie gratulujemy!

Informacja na stronie Politechniki Wrocławskiej.