Otwarty dostęp do platformy Nature Masterclasses

Data: 11.04.2022 Kategoria: Życie Wydziału

Dzięki inicjatywie Academii Iuvenum PWr, pracownicy naszej uczelni uzyskali otwarty dostęp do dziewięciu licencjonowanych, profesjonalnych, praktycznych i interaktywnych szkoleń na platformie Nature Masterclasses.

Otwarte szkolenia dotyczą:

• pisania publikacji naukowych (Scientific Writing and Publishing),
  • efektywnej współpracy w badaniach (Effective Collaboration in Research),
  • zarządzania danymi badawczymi w celu odblokowania ich pełnego potencjału (Managing Research Data to Unlock its Full Potential),
  • narzędzi narracyjnych dla badaczy (Narrative Tools for Researchers),
  • przebiegu procesu recenzowania (Focus On Peer Review),
  • przekonującego pisania grantów (Persuasive Grant Writing),
  • sieci dla naukowców (Networking for Researchers),
  • zaawansowanych prezentacji naukowych (Advancing Your Scientific Presentations),
  • analizy danych: ich planowania i przygotowywania (Data Analysis: Planning and Preparing).

Kursy online mają różną długość (od 3 do 11 godzin) i są podzielone na krótkie, trwające od 5-15 minut moduły. Składać się one mogą z filmów, tekstów, materiałów wizualnych, a nawet testów pomagających w zweryfikowaniu i utrwaleniu wiedzy.

Wszystkie szkolenia prowadzone są przez wybitnych naukowców i redaktorów czasopism wydawnictwa Springer Nature.

Otwarty dostęp do kursów jest możliwy po zarejestrowaniu się służbowy adresem mailowym z domeny pwr.edu.pl na stronie masterclasses.nature.com

Szczegóły organizacyjne i techniczne dostępne na stronie PWr.