Pierwsze powołania do Academii Iuvenum

Data: 22.06.2021 Kategoria: Życie Wydziału

Poznaliśmy nazwiska osób, które od 1 października rozpoczną swoją przygodę z elitarną Academią Iuvenum (AI). W gronie wybrańców są reprezentanci wszystkich dwunastu dyscyplin naukowych prowadzonych na PWr.

W pierwszym składzie Academii Iuvenum znalazło się 24 młodych naukowców, którzy nie ukończyli 35 lat i są niedługo po doktoracie (co najmniej rok). Wszyscy zostali wyłonieni na podstawie oceny swojego dotychczasowego dorobku i planu naukowego na najbliższe lata. Gremium ma liczyć docelowo 48 osób. Co roku wybieranych będzie kolejnych 24 nowych reprezentantów, na kadencję trwającą 2 lata akademickie.

Wybrane z 12 wydziałów PWr osoby są reprezentantami wszystkich dyscyplin naukowych prowadzonych na naszej Uczelni w tym dwie osoby z naszego Wydziału: dr inż. Magdalena Nemś oraz dr inż. Bartosz Gil oboje z Katedry Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii.

Więcej na stronie Uczeni - Aktualności