Powstało Centrum Doskonałości Dydaktycznej

Data: 15.12.2021 Kategoria: Życie Wydziału

Powstało Centrum Doskonałości Dydaktycznej. Wesprze nauczycieli akademickich. Nowa jednostka będzie promować nowoczesne metody nauczania, szkolić, wspierać i motywować dydaktyków wprowadzających na swoich zajęciach najnowsze techniki edukacji. Znamy już członków rady i komitetu Centrum. Przedstawicielem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego w Komitecie Wykonawczym Centrum został dr inż. Michał Pomorski z Katedry Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii.

Centrum Doskonałości Dydaktycznej ma być jednym z kilku elementów całego systemu działań na naszej uczelni, które wprowadzamy po to, by podnosić jakość dydaktyki akademickiej – opowiada dr Anna Borkowska, dyrektor Centrum Doskonałości Dydaktycznej. – Widzimy potrzebę unowocześnienia sposobów nauczania i wprowadzenia pewnych standardów, bo świat idzie do przodu i edukacja nie może zostawać w tyle. Dlatego stworzyliśmy jednostkę, która będzie promować nowoczesne metody nauczania, ale przede wszystkim wspierać nauczycieli akademickich, dając im wiedzę i narzędzia, z których będą mogli korzystać, przygotowując zajęcia i kursy.

studenci_ilustracyjne2.jpg

Radę Centrum Doskonałości Dydaktycznej PWr tworzą dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska, prof. uczelni – jako przewodnicząca, dr hab. inż. Piotr Rutkowski, prof. uczelni, dr hab. inż. Bartosz Kaźmierczak, prof. uczelni, prof. Daoud Robert Iskander, dr inż. Karolina Laszczyk, Honorata Poturaj (Rada Doktorantów) i Wiktoria Weichbrodt (Samorząd Studencki).

W Komitecie Wykonawczym Centrum pracują natomiast dr Anna Borkowska – dyrektor Centrum, dr inż. arch. Andrzej Sobolewski, prof. uczelni – Wydział Architektury, dr inż. Tomasz Gorzelańczyk – Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego, dr inż. Elżbieta Zienkiewicz – Wydział Chemiczny, dr inż. Wojciech Thomas – Wydział Informatyki i Telekomunikacji, dr inż. Piotr Derugo – Wydział Elektryczny, dr inż. Dariusz Woźniak – Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, dr inż. Piotr Kowalski - Wydział Inżynierii Środowiska, dr Katarzyna Zahorodna – Wydział Zarządzania, dr inż. Michał Pomorski – Wydział Mechaniczno-Energetyczny, dr inż. Marcin Korzeniowski – Wydział Mechaniczny, prof. Antoni Mituś – Wydział Podstawowych Problemów Techniki, dr inż. Wojciech Kijaszek – Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, dr inż. Paulina Frej – Wydział Matematyki, dr hab. inż. Renata Krzyżyńska, prof. uczelni - Szkoła Doktorska, Agnieszka Florczyk – Studium Języków Obcych i Magdalena Lewandowska – Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Więcej informacji w komunikacie na stronie Politechniki Wrocławskiej.