Praca magisterska mgr. inż. Marcina Opalskiego najlepsza w kraju

Data: 29.07.2022 Kategoria: Życie Wydziału

Konkurs od 2006 r. organizuje Katedra Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej pod auspicjami Komitetu Termodynamiki i Spalania Polskiej Akademii Nauk. Fundatorami nagród są firmy z branży cieplnej i firmy softwarowe: Hitachi Energy, Symkom, MESco i SBB ENERGY.

Organizatorzy chcą w ten sposób promować osiągnięcia studentów w zastosowaniu technik obliczeniowych w szeroko rozumianej technice cieplnej. Jak podkreślają, metody te pozwalają na znaczące zmniejszenie kosztów wytwarzania nowych produktów i skrócenie czasu przygotowania procesu technologicznego.

Marcin Opalski w swojej pracy magisterskiej zajął się analizą numeryczną przepływu wielofazowego uwzględniającego przemianę fazową w pulsacyjnej rurce ciepła (PHP, ang. pulsating heat pipe). Dyplom przygotował pod okiem dr. hab. inż. Sławomira Pietrowicza, prof. uczelni z Katedry Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Serdecznie gratulujemy!

więcej informacji o doktorancie i jego pracy na stronie PWr