Primusi z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Data: 12.07.2021 Kategoria: Życie Wydziału

Poznaliśmy nazwiska laureatów drugiej edycji programu Primus („Działanie 1”), w którym doceniani są autorzy wybitnych publikacji naukowych. Primus to kolejny z programów wprowadzonych na Politechnice Wrocławskiej (obok programów Secundus i Tertius), który ma promować doskonałość naukową. Wszystkie skierowane są do osób reprezentujących różne dyscypliny naukowe, ale przede wszystkim wyróżniających się aktywnością publikacyjną oraz realizujących projekty badawcze.

W roku 2021 na liście laureatów znalazło się 16 pracowników/doktorantów z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego.

• dr hab. inż. Bogusław Białko, prof. uczelni
  • prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski
  • dr inż. Paweł Duda
  • dr inż. Wiesław Ferens
  • dr inż. Bartosz Gil
  • dr hab. inż. Piotr Kolasiński, prof. uczelni
  • dr hab. inż. Ziemowit Malecha, prof. uczelni
  • mgr inż. Anna Pacak
  • dr inż. Demis Pandelidis
  • dr hab. inż. Sławomir Pietrowicz, prof. uczelni
  • dr hab. inż. Jarosław Poliński, prof. uczelni
  • dr inż. Józef Rak
  • dr inż. Zbigniew Rogala
  • prof. dr. hab. inż. Wiesław Rybak
  • dr inż. Arkadiusz Szydełko
  • dr hab. inż. Bartosz Zajączkowski, prof. uczelni

Ogólnie w drugiej edycji programu Primus ("Działanie 1") nagrodzonych zostało 249 autorów 169 artykułów naukowych i dwóch monografii, które ukazały się w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 maja 2021 r. Są to pracownicy, doktoranci i studenci, których artykuły opublikowano w najwyżej sklasyfikowanych – w wykazie Ministerstwa Edukacji i Nauki – czasopismach, materiałach konferencyjnych i monografiach – pod warunkiem podania przez nich w publikacji afiliacji PWr.

Więcej informacji na temat programu Primus i tegorocznych laureatów na stronie uczelni.