Program "Doskonała Nauka"

Data: 14.10.2022 Kategoria: Sprawy studenckie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż działający przy naszym Wydziale Komitet Organizacyjny Konferencji Naukowych „Młodzi w Energetyce” został zakwalifikowany do udziału w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Doskonała Nauka” (moduł „Wsparcie konferencji naukowych”) i uzyskał dofinansowanie na organizację 2 najbliższych edycji ww. wydarzenia naukowego (w kwietniu 2023 roku i kwietniu 2024 roku) w wysokości 150 tys. zł.

Spotkania „Młodzi w Energetyce” to jedna z propozycji konferencyjno-wydawniczych Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Skierowana jest do polskich i zagranicznych studentów, doktorantów, naukowców, kół naukowych oraz przedstawicieli przemysłu, mając na celu promocję osiągnieć naukowych młodszych i starszych adeptów szeroko rozumianej energetyki oraz kultywowanie idei świadomego rozwoju zawodowego lub naukowego. Stanowią je cyklicznie organizowane (nieprzerwanie od 2007 roku) obrady naukowe połączone z prezentacją wyników badań i analiz ukierunkowanych na szeroko rozumianą energetykę. Uczestnicy konferencji, poza samym udziałem w dyskusjach i prezentacją swojego dorobku, mają także możliwość skorzystania z oferty publikacyjnej towarzyszącej każdej edycji ww. wydarzenia oraz nawiązania kontaktu z obecnymi podczas obrad przedstawicielami świata przemysłu. Udział w obradach konferencyjnych – dzięki wsparciu Sponsorów, Dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego oraz, w najbliższych 2 latach, Ministerstwa Edukacji i Nauki – jest bezpłatny i, równie ważne, obfituje w wiele atrakcji i wydarzeń towarzyszących (panele dyskusyjne, wykłady gościnne, konkursy na najlepsze wystąpienia, Q&A z przedstawicielami przemysłu energetycznego).

Przy tej okazji zapraszamy do śledzenia strony www Konferencji, gdzie zamieszczane będą informacje nt. zbliżających się edycji i podejmowanej w nich tematyki. Obecność podczas obrad to doskonała okazja na rozpoczęcie swojej kariery konferencyjnej i publikacyjnej, spotkanie z ekspertami z branży, zapoznanie się ze specyfiką tego rodzaju aktywności akademickiej oraz promocję swoich osiągnięć. Organizatorzy do udziału szczególnie zachęcają studentów i koła naukowe – nie tylko z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Przedmiotem programu „Doskonała Nauka” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych. Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie programu.