Rekordowy wynik Akademickiego Klubu Lotniczego na zawodach SAE Aerodesign

Data: 24.04.2023 Kategoria: Życie Wydziału

Aż dziewięć medali zdobyli studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego na międzynarodowych zawodach w USA. SAE Aerodesign to prestiżowe zawody dla młodych konstruktorów lotniczych

Międzynarodowe zawody konstruktorów lotniczych SAE Aero Design West rozegrano w Teksasie w miejscowości Fort Worth. Do rywalizacji ze swoimi bezzałogowymi samolotami stanęło ponad 30 studenckich drużyn ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Indii, Chin, Egiptu, Meksyku, Hiszpanii i Polski.

Reprezentanci PWR startowali w trzech konkurencjach – Regular, Micro i Advanced, które to różniły się wymogami, jakie musiały spełnić statki powietrzne, dotyczącymi ich rozmiarów, pułapu skrzydeł, silnika czy zadań do wykonania w czasie zawodów.

Nasza drużyna z AKL wróciła z zawodów z rekordową liczbą dziewięciu medali, w tym z pięcioma złotymi:
🥇 1 miejsce - Advanced - Klasyfikacja generalna
🥇 1 miejsce - Advanced - Wykonanie misji
🥇 1 miejsce - Advanced - Raport techniczny
🥇 1 miejsce - Regular - Wykonanie misji
🥇 1 miejsce - Regular - Prezentacja techniczna
🥈 2 miejsce - Regular - Klasyfikacja generalna
🥈 2 miejsce - Micro - Klasyfikacja generalna
🥈 2 miejsce - Micro - Wykonanie misji
🥈 2 miejsce - Micro - Prezentacja techniczna

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

sae_teksas2_popr.jpg

Więcej informacji na stronie Politechniki Wrocławskiej.