Relacja z Seminarium "Techniki oczyszczania spalin"

Data: 22.05.2024 Kategoria: Życie Wydziału

W dniu 20.05.2024 na Politechnice Wrocławskiej w ramach wieloletniej współpracy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego z przemysłem i ośrodkami naukowymi odbyło się seminarium pt. "Techniki Oczyszczania Spalin".

Na zaproszenie organizatorów, w spotkaniu wzięło udział 60-ciu Uczestników, którzy reprezentowali zarówno wyższe uczelnie techniczne, jak i jednostki przemysłowe (elektrownie, elektrociepłownie, ciepłownie, dostawców urządzeń oczyszczania spalin, dostawców aparatury pomiarowej).

Na spotkaniu poruszono aktualne tematy związane ze zmianami w miksie energetycznym Polski, technologiami ograniczania emisji CO 2 (CCUS) oraz wyzwaniami stojącymi przed użytkownikami instalacji oczyszczania spalin. Tradycyjnie było to owocne spotkanie dające możliwość wymiany informacji pomiędzy środowiskiem naukowym i przedstawicielami przemysłu.