Relacja z VII Edycji Polskiego Rajdu Ekologicznego

Data: 23.05.2023 Kategoria: Życie Wydziału

1_rajd.png

Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej był głównym organizatorem VII Edycji Polskiego Rajdu Ekologicznego z Konferencją Naukową „Vehicles of The Future”, który odbył się w dniach 28.04 – 7.05.2023 r. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusza Wójsa oraz Dyrektora Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie prof. Marcina Ślęzaka.

Ta nowa forma edukacji,  adresowana głównie do studentów i młodych (także duchem) naukowców zwana Rajdokonferencją ma swoje korzenie w Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Katyńskim, którego twórca  Komandor Wiktor Węgrzyn był uczestnikiem kilku  pierwszych edycji Polskiego Rajdu Ekologicznego z Konferencją Naukową Vehicles of the Future.  Rajdokonferencja realizowana na podstawie międzynarodowych doświadczeń rajdowych i prezentacji dociekań naukowych jest syntezą:

- publicznej prezentacji efektów pracy twórczej z wymianą myśli młodych naukowców

- kształtowania postaw patriotycznych

- przygody rajdowej.

Motto Rajdokonferencji: Kocham Polskę i Ty Ją kochaj!

Hasło tegorocznej edycji: Pamięć o przeszłości podstawą prawdy, dobra i piękna.

rajdokonferencja_padwa.png

VII Rajdokonferencja tradycyjnie zawierała, obok pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów, klasyczną konferencję naukową oraz rajd śladami wybitnych Rodaków i  świętych miejsc dla każdego Polaka z upamiętnieniem ważnych zdarzeń historycznych i bohaterów narodowych, a także planowane i nieplanowane przeżycia przygody rajdowej.

Pełna relacja z VII Edycji Polskiego Rajdu Ekologicznego z Konferencją Naukową „Vehicles of The Future” znajduje się w załączonym pliku:

Pliki do pobrania

vii_edycja_polskiego_rajdu_ekologicznego_z_konferencja_naukowa_vehicles_of_the_future.pdf [ .pdf 5.63 MB ]

02-06-2023